Pasivní příjem vydělává za vás. Jak si ho zajistit a budovat?

autor článku: Vlastimil Vozar

Pasivní příjem jsou peníze, které pravidelně vyděláváte a nemusíte pro to vynakládat téměř žádné úsilí ani čas. Pomůžeme Vám ho budovat.

Proč si budovat pasivní příjem

Když jsem s podnikáním ve firmě začínal, tak mi jeden z mých mentorů řekl: „Je fajn, když odjedeš na dovolenou, vrátíš se zpátky a zjistíš, že jsi nestihl utratit tolik peněz, kolik si tady vydělal a přitom jsi tady nebyl.“ To znělo motivačně, ale já v tom viděl ještě něco hlubšího. Viděl jsem v tom zabezpečení příjmu pro případ nenadálých událostí. Například v případě úrazu, nemoci apod. Což se mi později v životě potvrdilo, že bylo velmi prozíravé.

Ale i v případě, že se člověku tyhle nepříjemnosti vyhnou, tak je pasivní příjem velmi příjemnou záležitostí. Ať už při plnění svých snů, anebo možnosti věnovat se rodině a svým koníčkům. Například cestování.

Cestování je život

Jak si pasivní příjem vytvořit

K tomu, abyste se stali investorem, nemusíte mít mnohaletou praxi a zkušenosti. Důležité je nejdříve vystoupit ze své komfortní zóny a pasivní příjem si začít budovat. Ti šťastnější něco zdědí nebo získají příjem jednodušším způsobem. Většina z nás je ale odkázána jen na sebe.

obrazek článku

Předně je nutné získat dostatek finančních prostředků k nákupu nemovitosti nebo pozemku, které budete pronajímat, pořídit si akcie, dividendy nebo třeba vlastnit licenční práva. Pokud ale člověk nedisponuje takto vysokými finančními prostředky, tak může stejně jako já před několika lety, začít od nuly budovat obchodní síť.

Co k tomu budu potřebovat?

Důležitá je chuť něco změnit, chuť udělat něco jinak a najít si důvod a motivaci, proč si pasivní příjem vytvářet. Stejně jako cokoliv jiného ani pasivní příjem si nevybudujete mávnutím kouzelného proutku. Je potřeba na tom intenzivně pracovat a pracovat především sám na sobě. K tomu, jak budovat sám sebe nebo svoji prosperující firmu, najdete dnes nespočet knih. Mezi moji oblíbenou literaturu patří knihy Roberta Kiyosakiho nebo kniha Myšlením k bohatství od Napoleona Hilla.

Jak správně investovat

Obecně platí, že k vybudování pasivního příjmu musí člověk investovat buď peníze nebo čas a úsilí. Na téma, jak správně investovat, ať už čas nebo peníze máme pro vás připravený unikátní vzdělávací systém. Nespočet kurzů, webinářů a různých dovednostních tréninků. Systém, ve kterém si každý může najít to své. Spolu s týmem odborníků, investorů a lektorů Vám pomůžeme najít tu správnou cestu. V případě zájmu o konzultaci nás můžete kontaktovat viz níže.

+420 608 031 435

Domluvme si termín konzultace

Kancelář

Žižkova 42a
690 02 Břeclav

vlastimil.vozar@zfpa.cz

napište mi email